همه دسته بندی ها
  Filters
  اولویت ها
  جستجو
  banner
  تولید کنندگان: Royalcool , Johnson Controls

  کولرگازی رویال کول RCW-12CH

  تماس بگیرید
  سری RCW-۱۲CH محصولی جدید و متنوع از کولرهای گازی تولیدی شرکت رویال کول می باشد که به تازگی راهی بازار شده و خرید و فروش این محصول در ماه های اول تولید به بالاترین حد خود رسیده و کیفیت بسیار بالا به همراه قیمت عالی، از جمله مهم ترین دلایل محبوبیت کولرگازی در میان مدل های مشابه شده است.
  کد محصول: 01

  کولرگازی امروزه به عنوان کالایی اساسی در جوامع به حساب می آیند و هر روز بر تعداد و مدل های کولرگازی افزوده می شود و همین موضوع سبب می شود خریداران در موقع خرید با سردرگمی رو به رو شوند و ندانند که کدام مدل برای محیط آنها بهتر است. از همین رو در صورتی که شما اطلاعاتی را در رابطه با خرید کولرگازی بدانید، به راحتی می توانید خریدی رضایت بخش و مطمئن باشید. در ادامه با نقد و بررسی کولرگازی در تتاسنتر همراه باشید.


  در ابتدا شما باید با انواع کولرگازی آشنایی کامل داشته باشید. کولرهای گازی به سه دسته ی کلی تقسیم می شوند :
  کولرهای گازی ایستاده، کولر اسپلیت و کولرهای پنجره ای


  البته نباید فراموش کرد که امروزه البته نباید فراموش کرد که امروزه مدل های کولرگازی از این ۳ دسته نیز فراتر رفته ولی برای مصارف خانگی و اداری و حتی دفتری، این سه مدل کولرگازی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود و محصول مورد نظر خود را می توانید از میان آنها انتخاب کنید. در ادامه به بررسی موردی هر کدام از این سه دسته کولرگازی می پردازیم.
  کولرگازی اسپیلیت
  امروزه بدون شک پرفروش ترین کولرگازی در ایران از دسته ی کولرگازی اسپلیت می باشد و این مدل از کولرگازی ها، از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردار هستند. مهم ترین نکته ای که در انتخاب این کولرگازی برای کاربران حائز اهمیت است، مصرف برق نسبتا پایین این کولرگازی نسبت به سایر کولرهای گازی موجود می باشد و همین
  موضوع سبب می شود یک عامل تاثیر گذار و مهم برای کاربران به حساب بیاید.

  به صورت کلی، کولرگازی اسپیلیت از دو تکه ی بیرونی و داخلی تشکیل می شوند که برای اتصال استاندارد این دو تکه به یکدیگر، باید از لوله های مسی استفاده شود و طراحی حرفه ای این دستگاه ها به گونه ای است که مصرف کننده این لوله های مسی را مشاهده نمی کند و تنها نصاب های کولرگازی باید در موقع نصب توجه زیادی به لوله های مسی و تحوه ی قرارگیری آنها و دیگر موارد ایمنی داشته باشند.


  کولرهای ایستاده
  نوع دیگری از کولرهای گازی، کولرهای ایستاده هستند که از این مدل کولرهای گازی، در خانه ها کمتر استفاده می شود و برای مراکز اداری و حتی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و شاهد این مدل از کولرگازی ها در فروشگاه های زنجیره ای و ... نیز هستیم. البته از این مدل کولرهای گازی در منازل نیز می توان استفاده کرد ولی بررسی ها نشان داده این کولرگازی برای مصارف اداری و محیط های بزرگ بسیار مناسب تر می باشد.

  کولرهای پنجره ای
  نوع دیگر از کولرهای گازی، کولرهای گازی پنجره ای هستند که برای استفاده بسیار ساده می باشند و با اتصال آنها به برق می توانید به راحتی از آنها بهره مند شوید و هیچ نیازی به لوله کشی و این دست کارها وجود ندارد. البته امروزه از این مدل کولرگازی ها کمتر استفاده می شود زیرا مصرف برق بسیار بالا و همچنین سر و صدای زیاد از جمله دلایلی است که خریداران را از خرید این کولرگازی منصرف می کند و به سمت کولرگازی اسپیلیت سوق می دهد.
  اندازه ی کولرگازی ها

  بعد از شناخت انواع کولرگازی، به بررسی قدرت کولرگازی خواهیم پرداخت و بدون شک همه به دنبال جواب این پرسش هستند که کولرگازی چندهزار بخریم ؟ کاربران بر اساس نیاز خود اقدام به خرید کولرگازی می کنند و قدرت یک کولرگازی بر اساس واحد BTU اندازه‌گیری می‌شود و بر همین اساس است که مشاهده می کنیم کولرگازی ۱۲ هزار و یا ۱۸ هزار نامیده می شود.


  محاسبه ی کولرگازی و قدرت آن برای محیط شما بسیار ساده است و شما می توانید برای محاسبه ی ظرفیت کولرگازی و اسپیلیت خود، به ازا هر هر متر مربع حدود ۳۸۰ تا ۶۲۰ BTU در نظر بگیرید و در صورتی که منزل شما در جایگاهی قرار دارد که بالای آن پشت بام می باشد، باید به ازا هر متر، بین ۵۸۰ تا ۸۲۰ BTU در نظر بگیرید. در ادامه با مثال این موضوع را توضیح خواهیم داد.


  در صورتی که شما برای یک اتاق به اندازه ی ۱۲ متر نیاز به کولرگازی داشته باشید؛ باید یک اسپلیت ۹۰۰۰ بگیرید و در صورتی که برای یک سالن و یا محیط ۴۰ متری نیاز به کولرگازی اسپیلیت دارید، کولرگازی ۲۴۰۰۰ بهترین گزینه برای شما می باشد.


  البته نباید فراموش کرد که این محاسبه برای شرایط آب و هوایی استان هایی مانند تهران می باشد و در صورتی که شرایط آب و هوایی منطقه ی زندگی شما فرق دارد، باید نسبت به آن شرایط، مقدار BTU را کاهش و یا افزایش دهید تا انتخابی هوشمندانه داشته باشید.


  فراموش نکنید که انتخاب این عدد بدون شک مهم ترین آیتم در انتخاب کولرگازی برای شما می باشد و در صورتی که ظرفیت کولرگازی کمتر از نیاز شما باشد، بدون شک با مشکلات عدیده ای رو به رو می شوید و هزینه ای که برای خرید کولرگازی پرداخت کرده اید، از بین خواهد رفت و نمی توانید از آن استفاده ی مفید کنید. و دقیقا نکته ی برعکس نیز وجود دارد و در صورتی که ظرفیت کولرگازی بیش از نیاز شما باشد، همواره با محیطی سرد و یا خیلی گرم رو به رو هستید و این موضوع باعث ناراحتی شما خواهد شد.


  در صورتی که تخصص زیادی در انتخاب سایز و توان کولرگازی ندارید، بدون شک از مشاوره های بخش فروش برخوردار شوید تا بر اساس شرایط شما، بهترین گزینه و ایده ال ترین را به شما پیشنهاد کنند و با هزینه ی اقتصادی، کولرگازی مورد نظر خود را خریداری نمایید.

   


  اینورتر چیست ؟
  یکی دیگر از ایتم هایی که در انتخاب کولرگازی بسیار مهم می باشد، قابلیت اینورتر است که برای بسیاری از کاربران این واژه نامفهوم است. اینورتر در کولرگازی، به قابلیتی گفته می شود که از طریق یک برد الکترونیکی به کمپروسور اضافه می گردد و در زمانی که کولرگازی به دمای مورد نظر می رسد، دستگاه های دارای اینورتر باعث می شود کمپرسور خاموش نشودو تنها دور موتور را کاهش می دهد اما در کولرهایی که فاقد اینورتر هستند، زمانی که دمای محیط به حد استاندارد می رسد، کمپرسور را خاموش می کند و زمانی که دما دوباره از حالت استاندارد خارج شد، دوباره کمپرسور شروع به کار می کند. کولرهایی که دارای اینورتر هستند، به صورت مداوم روشن و خاموش نمی شوند و تنها در سرعت گردش آنها تغییر ایجاد می شود و این موضوع تاثیر زیادی در کاهش مصرف برق دارد. در واقع کولرهایی که دارای اینورتر هستند، مصرف برق کمتری نسبت به مدل هایی است که فاقد اینورتر هستند.


  کمپرسور چیست و چند نوع داریم ؟
  موضوع بعدی که در نقد و بررسی کولرگازی به ان می پردازیم، کمپرسور می باشد که در حالت کلی سه نوع کمپرسور داریم: کمپرسورهای پیستونی، روتاری و اسکرول . کمپرسور در واقع به قطعه ای گفته می شود که با استفاده از فشرده کردن و کاهش حجم گاز، باعث افزایش فشار آن می‌شوند. در کولرهای گازی و به خصوص اسپلیت ها، کمپرسورها نقش بسیار مهمی دارند و در واقع عملکردی همانند وسیله ای مانند یخچال دارند. از لحاظ بهترین عملکرد، عملکرد کمپرسورها تقریبا مشابه می باشد و نمی تواند آیتمی تاثیر گذار در انتخاب کولرگازی باشد.


   مصرف برق کولرگازی

  به حساس ترین موضوع برای کاربران در انتخاب کولر گازی یعنی مصرف برق می رسیم و همواره این سوال برای کاربران وجود دارد که مصرف برق در کولرگازی چقدر است یا چقدر باید پول قبض برق برای استفاده از کولرگازی بدهیم ؟ مصرف برق در کولرهای گازی پنجره ای، بسیار زیاد است و اصلا برای مصارف خانگی توصیه نمی شود. در مورد کولرهای گازی اسپیلیت همانطور که در بالاتر اشاره کردیم، مدل های اینورتر به دلیل فعالیت خود، برق کمتری نسبت به سایر مدل ها مصرف می کنند و این در حالی است که باید
  حتما به تک فاز و سه فاز بودن برق کولرگازی هم حتما دقت کنید که تاثیر زیادی در مصرف برق شما دارد.

   

   

  پرتاب باد
  یکی دیگر از مواردی که در مورد خرید کولرگازی باید به آن توجه شود، بحث پرتاب باد است که مفهومی بسیار ساده دارد و به معنای این است که این کولرگازی تا چه فاصله ای می تواند جریان باد را انتقال دهد. این عدد در کولرهای گازی متفاوت است و شما باید قبل از خرید، حتما این موضوع را بررسی کنید و کولرهای گازی را خریداری کنید که پرتاب باد آنها حداقل ۱۰ متر باشد.

   

  میزان صدا
  در موقع خرید کولرگازی، یکی از مواردی که باید توجه ویژه ای به آن بکنید، میزان صدای تولید شده توسط کولرگازی می باشد که این موضوع نقش مهمی در آرامش شما دارد و کولرهای گازی با صدای زیاد، باعث مزاحمت و عدم آرامش شما می شوند. در هنگام خرید کولرگازی، به عدد دسی‌بل (db) توجه کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. هرچه میزان عدد دسی‌بل (db) کمتر باشد، یعنی کولرگازی شما صدای کمتری را تولید می کند. 

  مشخصات محصولات
  مدل دستگاه رویال کول RCW-12CH
  رده انرژی A+
  شرایط کارکرد حاره ای
  نوع کمپرسور روتاری
  گاز R410A
  ظرفیت سرمایش 12000
  ظرفیت گرمایش 12500
  برق مصرفی تک فاز
  جریان مصرفی - Amp 4_5
  حداکثر صدا - Db 21
  ابعاد یونیت داخلی 270 × 180 × 790 سانتی‌متر
  ابعاد یونیت خارجی 290 × 660 × 540 سانتی‌متر
  وزن یونیت داخلی 7.5 کیلوگرم
  وزن یونیت خارجی 29 کیلوگرم
  سایز لوله مایع / رفت 1.4 اینچ
  سایز لوله گاز / برگشت 1.2 اینچ
  حداکثر ارتفاع لوله کشی 12 متر
  حداقل دما 16-18 درجه
  حداکثر دما 16-18 درجه
  کشور سازنده امارات متحده عربی
  توضیحات گارانتی شامل دو سال قطعات فنی و پنج سال کمپرسور
  نقد و بررسی های موجود
  نوع کمپرسور
  در این کولرگازی، نوع کمپرسور چی هست ؟
  از: میهمان | تاریخ: 1398/11/19 16:30
  آیا این نقد و بررسی مفید بود؟ بله خیر (1/0)
  مدیر به این نقد و بررس پاسخ داده
  سلام دوست عزیز

  در مشخصات کالا تمامی این موارد به تفکیک توضیح داده شده است

  نوع کمپرسور : روتاری کوپلند
  استاندارد
  من یه بررسی کردم و دیدم این کولرگازی دارای استاندارد روز دنیا هست و راضی شدم به خریدش ولی کاش تخفیف داشت
  از: میهمان | تاریخ: 1398/11/19 16:29
  آیا این نقد و بررسی مفید بود؟ بله خیر (1/0)
  مدیر به این نقد و بررس پاسخ داده
  دوست عزیز سپاس از اعتماد شما

  قیمت کولرگازی همین الان هم با تخفیف هست
  به این قیمت می ارزه
  من خریدم ونسبت به قیمتش خیلی می ارزه
  وقتی با مدل های دیگه توی بازار مقایسه می کنی، این مدل خیلی به صرفه تر هس
  از: میهمان | تاریخ: 1398/11/19 16:29
  آیا این نقد و بررسی مفید بود؟ بله خیر (2/0)
  مدیر به این نقد و بررس پاسخ داده
  سلام دوست عزیز

  از خرید شما برای کولرگازی بسیار ممنون هستیم
  ظرفیت
  آیا ظرفیت 12 هزار برای اتاق 9 متری مناسب هست ؟
  از: میهمان | تاریخ: 1398/11/19 16:17
  آیا این نقد و بررسی مفید بود؟ بله خیر (1/0)
  مدیر به این نقد و بررس پاسخ داده
  سلام دوست عزیز

  محاسبه ی کولرگازی و قدرت آن بسیار ساده است و شما می توانید برای محاسبه ی ظرفیت کولرگازی و اسپیلیت خود، به ازا هر هر متر مربع حدود 380 تا 620 BTU در نظر بگیرید و در صورتی که منزل شما در جایگاهی قرار دارد که بالای آن پشت بام می باشد، باید به ازا هر متر، بین 580 تا 820 BTU در نظر بگیرید. در ادامه با مثال این موضوع را توضیح خواهیم داد.

  در صورتی که شما برای یک اتاق به اندازه ی 12 متر نیاز به کولرگازی داشته باشید؛ باید یک اسپلیت 9000 بگیرید. یعنی شما باید محیط اتاق را در عددی که بالا اعلام شد ضرب کنید تا عدد مورد نظر به دست بیاید
  قیمت کولرگازی
  در مقایسه با مدل های مشابه، قیمت کولرگازی شما خیلی خوبه . تخفیف هم برای کولرگازی بزارید عالیه
  از: میهمان | تاریخ: 1398/11/19 16:16
  آیا این نقد و بررسی مفید بود؟ بله خیر (1/0)
  مدیر به این نقد و بررس پاسخ داده
  سلام دوست عزیز

  قیمت کولرگازی هم اکنون در جشنواره ی خرید مجموعه ی ما می باشد و شما می توانید با اطمینان خرید کنید
  ارسال
  ایا کولرهای گازی شما ارسال رایگان دارند یا باید هزینه پرداخت کنیم ؟
  از: میهمان | تاریخ: 1398/11/19 16:13
  آیا این نقد و بررسی مفید بود؟ بله خیر (0/0)
  مدیر به این نقد و بررس پاسخ داده
  سلام دوست عزیز
  در روزهای خاص با تخفیف و ارسال رایگان می باشد و می توانید با مراجعه به سایت از این مزیت ها بهره مند شوید

  جشنواره ی تخفیف کولرگازی
  خرید
  زمان ارسال و کیفیت محصول عالی بود
  از: میهمان | تاریخ: 1398/11/19 16:09
  آیا این نقد و بررسی مفید بود؟ بله خیر (1/0)
  مدیر به این نقد و بررس پاسخ داده
  سلام دوست عزیز
  از رضایت شما برای خرید کولرگازی بسیار خوشحالیم
  جشنواره
  جشنواره ی تخفیف در سایت شما برای خرید کولرگازی کی هست ؟
  از: میهمان | تاریخ: 1398/11/19 16:09
  آیا این نقد و بررسی مفید بود؟ بله خیر (1/0)
  مدیر به این نقد و بررس پاسخ داده
  سلام دوست عزیز

  محصولات مجموعه ی ما و کولرهای گازی هم اکنون در جشنواره ی تخفیف می باشند
  بهترین قیمت
  من با بهترین قیمت و در جشنواره این کولرگازی را خرید کردم
  از: میهمان | تاریخ: 1398/11/19 16:06
  آیا این نقد و بررسی مفید بود؟ بله خیر (1/0)
  مدیر به این نقد و بررس پاسخ داده
  سلام دوست عزیز

  سپاس از خرید شما برای خرید کولرگازی
  خرید عالی
  من یک مدل خریدم و واقعا لذت بردم و قیمت بی نظیر بود
  از: کورش | تاریخ: 1398/11/15 10:42
  آیا این نقد و بررسی مفید بود؟ بله خیر (1/0)
  مدیر به این نقد و بررس پاسخ داده
  سلام دوست عزیز
  سپاس از انتخاب شما برای خرید کولرگازی
  نقد و بررسی خود را بنویسید
  *
  *
  • بد
  • عالی
  *
  *
  *

  کولرگازی امروزه به عنوان کالایی اساسی در جوامع به حساب می آیند و هر روز بر تعداد و مدل های کولرگازی افزوده می شود و همین موضوع سبب می شود خریداران در موقع خرید با سردرگمی رو به رو شوند و ندانند که کدام مدل برای محیط آنها بهتر است. از همین رو در صورتی که شما اطلاعاتی را در رابطه با خرید کولرگازی بدانید، به راحتی می توانید خریدی رضایت بخش و مطمئن باشید. در ادامه با نقد و بررسی کولرگازی در تتاسنتر همراه باشید.


  در ابتدا شما باید با انواع کولرگازی آشنایی کامل داشته باشید. کولرهای گازی به سه دسته ی کلی تقسیم می شوند :
  کولرهای گازی ایستاده، کولر اسپلیت و کولرهای پنجره ای


  البته نباید فراموش کرد که امروزه البته نباید فراموش کرد که امروزه مدل های کولرگازی از این ۳ دسته نیز فراتر رفته ولی برای مصارف خانگی و اداری و حتی دفتری، این سه مدل کولرگازی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود و محصول مورد نظر خود را می توانید از میان آنها انتخاب کنید. در ادامه به بررسی موردی هر کدام از این سه دسته کولرگازی می پردازیم.
  کولرگازی اسپیلیت
  امروزه بدون شک پرفروش ترین کولرگازی در ایران از دسته ی کولرگازی اسپلیت می باشد و این مدل از کولرگازی ها، از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردار هستند. مهم ترین نکته ای که در انتخاب این کولرگازی برای کاربران حائز اهمیت است، مصرف برق نسبتا پایین این کولرگازی نسبت به سایر کولرهای گازی موجود می باشد و همین
  موضوع سبب می شود یک عامل تاثیر گذار و مهم برای کاربران به حساب بیاید.

  به صورت کلی، کولرگازی اسپیلیت از دو تکه ی بیرونی و داخلی تشکیل می شوند که برای اتصال استاندارد این دو تکه به یکدیگر، باید از لوله های مسی استفاده شود و طراحی حرفه ای این دستگاه ها به گونه ای است که مصرف کننده این لوله های مسی را مشاهده نمی کند و تنها نصاب های کولرگازی باید در موقع نصب توجه زیادی به لوله های مسی و تحوه ی قرارگیری آنها و دیگر موارد ایمنی داشته باشند.


  کولرهای ایستاده
  نوع دیگری از کولرهای گازی، کولرهای ایستاده هستند که از این مدل کولرهای گازی، در خانه ها کمتر استفاده می شود و برای مراکز اداری و حتی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و شاهد این مدل از کولرگازی ها در فروشگاه های زنجیره ای و ... نیز هستیم. البته از این مدل کولرهای گازی در منازل نیز می توان استفاده کرد ولی بررسی ها نشان داده این کولرگازی برای مصارف اداری و محیط های بزرگ بسیار مناسب تر می باشد.

  کولرهای پنجره ای
  نوع دیگر از کولرهای گازی، کولرهای گازی پنجره ای هستند که برای استفاده بسیار ساده می باشند و با اتصال آنها به برق می توانید به راحتی از آنها بهره مند شوید و هیچ نیازی به لوله کشی و این دست کارها وجود ندارد. البته امروزه از این مدل کولرگازی ها کمتر استفاده می شود زیرا مصرف برق بسیار بالا و همچنین سر و صدای زیاد از جمله دلایلی است که خریداران را از خرید این کولرگازی منصرف می کند و به سمت کولرگازی اسپیلیت سوق می دهد.
  اندازه ی کولرگازی ها

  بعد از شناخت انواع کولرگازی، به بررسی قدرت کولرگازی خواهیم پرداخت و بدون شک همه به دنبال جواب این پرسش هستند که کولرگازی چندهزار بخریم ؟ کاربران بر اساس نیاز خود اقدام به خرید کولرگازی می کنند و قدرت یک کولرگازی بر اساس واحد BTU اندازه‌گیری می‌شود و بر همین اساس است که مشاهده می کنیم کولرگازی ۱۲ هزار و یا ۱۸ هزار نامیده می شود.


  محاسبه ی کولرگازی و قدرت آن برای محیط شما بسیار ساده است و شما می توانید برای محاسبه ی ظرفیت کولرگازی و اسپیلیت خود، به ازا هر هر متر مربع حدود ۳۸۰ تا ۶۲۰ BTU در نظر بگیرید و در صورتی که منزل شما در جایگاهی قرار دارد که بالای آن پشت بام می باشد، باید به ازا هر متر، بین ۵۸۰ تا ۸۲۰ BTU در نظر بگیرید. در ادامه با مثال این موضوع را توضیح خواهیم داد.


  در صورتی که شما برای یک اتاق به اندازه ی ۱۲ متر نیاز به کولرگازی داشته باشید؛ باید یک اسپلیت ۹۰۰۰ بگیرید و در صورتی که برای یک سالن و یا محیط ۴۰ متری نیاز به کولرگازی اسپیلیت دارید، کولرگازی ۲۴۰۰۰ بهترین گزینه برای شما می باشد.


  البته نباید فراموش کرد که این محاسبه برای شرایط آب و هوایی استان هایی مانند تهران می باشد و در صورتی که شرایط آب و هوایی منطقه ی زندگی شما فرق دارد، باید نسبت به آن شرایط، مقدار BTU را کاهش و یا افزایش دهید تا انتخابی هوشمندانه داشته باشید.


  فراموش نکنید که انتخاب این عدد بدون شک مهم ترین آیتم در انتخاب کولرگازی برای شما می باشد و در صورتی که ظرفیت کولرگازی کمتر از نیاز شما باشد، بدون شک با مشکلات عدیده ای رو به رو می شوید و هزینه ای که برای خرید کولرگازی پرداخت کرده اید، از بین خواهد رفت و نمی توانید از آن استفاده ی مفید کنید. و دقیقا نکته ی برعکس نیز وجود دارد و در صورتی که ظرفیت کولرگازی بیش از نیاز شما باشد، همواره با محیطی سرد و یا خیلی گرم رو به رو هستید و این موضوع باعث ناراحتی شما خواهد شد.


  در صورتی که تخصص زیادی در انتخاب سایز و توان کولرگازی ندارید، بدون شک از مشاوره های بخش فروش برخوردار شوید تا بر اساس شرایط شما، بهترین گزینه و ایده ال ترین را به شما پیشنهاد کنند و با هزینه ی اقتصادی، کولرگازی مورد نظر خود را خریداری نمایید.

   


  اینورتر چیست ؟
  یکی دیگر از ایتم هایی که در انتخاب کولرگازی بسیار مهم می باشد، قابلیت اینورتر است که برای بسیاری از کاربران این واژه نامفهوم است. اینورتر در کولرگازی، به قابلیتی گفته می شود که از طریق یک برد الکترونیکی به کمپروسور اضافه می گردد و در زمانی که کولرگازی به دمای مورد نظر می رسد، دستگاه های دارای اینورتر باعث می شود کمپرسور خاموش نشودو تنها دور موتور را کاهش می دهد اما در کولرهایی که فاقد اینورتر هستند، زمانی که دمای محیط به حد استاندارد می رسد، کمپرسور را خاموش می کند و زمانی که دما دوباره از حالت استاندارد خارج شد، دوباره کمپرسور شروع به کار می کند. کولرهایی که دارای اینورتر هستند، به صورت مداوم روشن و خاموش نمی شوند و تنها در سرعت گردش آنها تغییر ایجاد می شود و این موضوع تاثیر زیادی در کاهش مصرف برق دارد. در واقع کولرهایی که دارای اینورتر هستند، مصرف برق کمتری نسبت به مدل هایی است که فاقد اینورتر هستند.


  کمپرسور چیست و چند نوع داریم ؟
  موضوع بعدی که در نقد و بررسی کولرگازی به ان می پردازیم، کمپرسور می باشد که در حالت کلی سه نوع کمپرسور داریم: کمپرسورهای پیستونی، روتاری و اسکرول . کمپرسور در واقع به قطعه ای گفته می شود که با استفاده از فشرده کردن و کاهش حجم گاز، باعث افزایش فشار آن می‌شوند. در کولرهای گازی و به خصوص اسپلیت ها، کمپرسورها نقش بسیار مهمی دارند و در واقع عملکردی همانند وسیله ای مانند یخچال دارند. از لحاظ بهترین عملکرد، عملکرد کمپرسورها تقریبا مشابه می باشد و نمی تواند آیتمی تاثیر گذار در انتخاب کولرگازی باشد.


   مصرف برق کولرگازی

  به حساس ترین موضوع برای کاربران در انتخاب کولر گازی یعنی مصرف برق می رسیم و همواره این سوال برای کاربران وجود دارد که مصرف برق در کولرگازی چقدر است یا چقدر باید پول قبض برق برای استفاده از کولرگازی بدهیم ؟ مصرف برق در کولرهای گازی پنجره ای، بسیار زیاد است و اصلا برای مصارف خانگی توصیه نمی شود. در مورد کولرهای گازی اسپیلیت همانطور که در بالاتر اشاره کردیم، مدل های اینورتر به دلیل فعالیت خود، برق کمتری نسبت به سایر مدل ها مصرف می کنند و این در حالی است که باید
  حتما به تک فاز و سه فاز بودن برق کولرگازی هم حتما دقت کنید که تاثیر زیادی در مصرف برق شما دارد.

   

   

  پرتاب باد
  یکی دیگر از مواردی که در مورد خرید کولرگازی باید به آن توجه شود، بحث پرتاب باد است که مفهومی بسیار ساده دارد و به معنای این است که این کولرگازی تا چه فاصله ای می تواند جریان باد را انتقال دهد. این عدد در کولرهای گازی متفاوت است و شما باید قبل از خرید، حتما این موضوع را بررسی کنید و کولرهای گازی را خریداری کنید که پرتاب باد آنها حداقل ۱۰ متر باشد.

   

  میزان صدا
  در موقع خرید کولرگازی، یکی از مواردی که باید توجه ویژه ای به آن بکنید، میزان صدای تولید شده توسط کولرگازی می باشد که این موضوع نقش مهمی در آرامش شما دارد و کولرهای گازی با صدای زیاد، باعث مزاحمت و عدم آرامش شما می شوند. در هنگام خرید کولرگازی، به عدد دسی‌بل (db) توجه کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. هرچه میزان عدد دسی‌بل (db) کمتر باشد، یعنی کولرگازی شما صدای کمتری را تولید می کند. 

  مشخصات محصولات
  مدل دستگاه رویال کول RCW-12CH
  رده انرژی A+
  شرایط کارکرد حاره ای
  نوع کمپرسور روتاری
  گاز R410A
  ظرفیت سرمایش 12000
  ظرفیت گرمایش 12500
  برق مصرفی تک فاز
  جریان مصرفی - Amp 4_5
  حداکثر صدا - Db 21
  ابعاد یونیت داخلی 270 × 180 × 790 سانتی‌متر
  ابعاد یونیت خارجی 290 × 660 × 540 سانتی‌متر
  وزن یونیت داخلی 7.5 کیلوگرم
  وزن یونیت خارجی 29 کیلوگرم
  سایز لوله مایع / رفت 1.4 اینچ
  سایز لوله گاز / برگشت 1.2 اینچ
  حداکثر ارتفاع لوله کشی 12 متر
  حداقل دما 16-18 درجه
  حداکثر دما 16-18 درجه
  کشور سازنده امارات متحده عربی
  توضیحات گارانتی شامل دو سال قطعات فنی و پنج سال کمپرسور